Najciekawsi przedstawiciele i przedstawicielki sceny elektronicznej, audiowizualne zjawiska i niezwykła sceneria Parku Jaśkowej Doliny.

In Progress 2021 to wydarzenie, podczas którego muzyka elektroniczna/eksperymentalna oraz aktywizm społeczny znajdą wspólny grunt, w postaci otwartości i różnorodności.

Jego organizatorzy 20 sierpnia zabiorą uczestników w podróż po światach gdzie wszystko jest możliwe, przekroczymy granice percepcji i horyzontu zdarzeń. Połączy nas czas i przestrzeń w ludzko-nieludzkich uniesieniach.

Wejście na teren imprezy rozświetli instalacja grupy TUNDRA.

PROGRAM

We Will Fail
Jeśli mowa o polskiej scenie współczesnej, a konkretnie o nurcie szeroko pojętej elektroniki, to jednym z czołowych nazwisk jest obecnie Aleksandra Grünholz, występująca i nagrywająca jako We Will Fail. Jej najnowsza płyta „Dancing” zbiera znakomite recenzje, a sama artystka w szybkim tempie zyskuje coraz liczniejsze grono zwolenników. Od niedawna, wraz z Jakubem Mikołajczykiem, stoi też na czele labelu Refined Productions, co powinno zaowocować niebawem kolejnymi nagraniami. Koncertowy set We Will Fail to mieszanka energicznego techno, awangardowej, „połamanej” elektroniki, ambientowych momentów wyciszenia czy też melodyjnej, okraszonej świetnym bitem przebojowości. Przy takim zestawie Innobrzmieniowa widownia z pewnością da się porwać do tańca.

Mala Herba
Muzyka ludowa, przyglądanie się starodawnym zwyczajom i obrzędom, czy różne powroty do przedchrześcijańskich kodów kulturowych to przybierający na sile trend w polskiej kulturze. Niedawno pojawiło się kolejne wydawnictwo, które udanie łączy nowoczesne środki wyrazu z mistyką dawnych epok. „Demonologia”, album Zosi Hołubowskiej aka Mala Herba (warto wiedzieć, że łacińskie korzenie tego pseudonimu artystycznego, oznaczającego „złe ziele”, blokują jego odmianę) wydany nakładem prestiżowej niemieckiej wytwórni aufnahme + wiedergabe, odprawia obrzędy, w których słowiańskie zaśpiewy sprawnie splatają się z muzyką elektroniczną. Mieszkająca w Wiedniu artystka od lat podąża ścieżką queeru, tajemnej magii i mocnych kodów wizualnych, a „Demonologia” jest w jakimś sensie zwieńczeniem tej drogi.

Beniovska
DJ-ka i artystka dźwiękowa z Trójmiasta, obecnie zamieszkująca stolicę. Znana jest zarówno ze swoich klubowych setów, jak i z kompozycji eksperymentalnych. Członkini kolektywu artystyczno imprezowego Gnojki. Pracuje z nagraniami terenowymi, syntezą analogową i automatami perkusyjnymi. Uczestniczyła m.in. w festiwalu Unsound w Krakowie i regularnie występuje na Canti Spazializzati.

Avtomat
DJ, producent i promotor ważny dla nocnego życia queerowej Warszawy. Prowadzi takie imprezy jak Ciężki Brokat czy Dystopia. W swoich setach miesza świeże odmiany futurystycznej muzyki basowej i klubowej. Jest również członkiem elektroniczno-folkowej grupy Pleśni. Niedawno dołączył do kolektywu Oramics, platformy mającej na celu poprawienie sytuacji kobiet, osób queerowych i niebinarnych na scenie muzyki elektronicznej w Polsce. 

Korozja

Eternal Engine
Duet artystyczny Jagody Wójtowicz i Marty Nawrot. Cyfrowe czarownice, cyberwróżki technokultury, sztuki postinternetowej i nowych mediów, sprawnie poruszające się w dyskursie xeno / glitch / cyberfeministycznym. Projektantki i programistki wirtualnych światów.

Start: 19.00

Wstęp: 10 zł.

Organizator: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

Nowe idzie od morza jest patronem medialnym wydarzenia.