Jak organizować koncerty? Jak wydawać płyty? Jak zagrać na festiwalach? Jak promować swoją muzykę? Jak oddolnie konsolidować środowisko muzyczne? Jak poradzić sobie po pandemii i co po niej czeka polską scenę muzyczną?

Apteczka Muzyczna to projekt, którego celem jest analiza zjawisk zachodzących na polskiej scenie muzycznych i stworzenie zestawu dobrych praktyk.

Co tydzień w poniedziałek do rozmów zapraszam przedstawicieli sektora (organizatorzy i organizatorki festiwali, promotorki i promotorzy, właściciele i właścicielki klubów, managerowie i managerki, dziennikarze i dziennikarki) oraz artystki i artystów.

Będziemy rozmawiać o scenie muzycznej, tym jak funkcjonuje, a nad czym warto popracować przez pryzmat organizacji koncertów, wydawania płyt, działań promocyjnych i wzajemnego wsparcia. Rozmowy mają posłużyć za stworzenie dobrych praktyk, ułatwiających dalsze poruszanie się w tym sektorze zarówno początkującym organizatorom i zespołom jak i tym, którzy już kilka lub kilkanaście lat na scenie funkcjonują.

Słuchaj:
SPOTIFY
APPLE

YOUTUBE:

 

Obserwuj na Instagramie:
APTECZKA MUZYCZNA

Apteczka muzyczna jest rozwinięciem i kontynuacją dyskusji, które prowadziłem w minionej dekadzie, a które wzbudziły niemałe zainteresowanie organizatorów i artystów (zachęcam do lektury!):

Wiele wątków wciąż na scenie muzycznej jest obecnych i wciąż warto poświęcić im uwagę.

Zapraszam co poniedziałek o godz. 19.00 przez cały lipiec, sierpień i wrzesień.

Projekt jest realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci oraz ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.