Patronat

Oramics Sound Lab w Kolonii Artystów

Oramics i Kolonia Artystów zapraszają na warsztaty muzyczne z Abletona i CDJ.

Warsztaty otwarte są dla wszystkich, a wstęp działa na zasadzie wolnej ceny. Jeżeli chcesz – możesz dobrowolnie wrzucić do puszki warsztatowej jakąkolwiek kwotę, którą przekażemy potem osobom prowadzącym. Jeżeli jednak nie możesz pozwolić sobie na taki wydatek, uczestnictwo w warsztacie jest dla Ciebie bezpłatne.

W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy. Chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń do dyskusji i kreatywnej pracy dla osób o wszelkich możliwych tożsamościach. Chcemy aby nasze warsztaty były miejscem, w którym będziemy uczyć się nie tylko pracy z dźwiękiem, ale także siebie wzajemnie.

Na wydarzeniach organizowanych przez Oramics nie ma zgody na seksizm, rasizm, ageizm, ani żadną inną formę wykluczania uczestniczek i uczestników. Chcemy pracować wspólnie w duchu wzajemnego szacunku, cierpliwości i otwartości. Osoby, które będą próbowały w jakikolwiek sposób zakłócić funkcjonowanie tej bezpiecznej autonomicznej i twórczej przestrzeni, nie będą mogły kontynuować pracy warsztatowej. Wierzymy jednak, że takie sytuacje nie będą miały miejsca.

14 lipca/sobota
12:00
Radek Sirko 
Ableton dla początkujących 2x 3h (z przerwą)

Ableton dla początkujących: wprowadzenie do pracy z użyciem programów typu DAW, podstawy wiedzy o dźwięku, analogowe i cyfrowe sygnały audio, synteza dźwięku, nagrywanie, edycja, montaż, samplowanie, podstawowe efekty modulujące (eq, delay, reverb, kompresja). Sygnały i instrumenty midi, tworzenie własnych sekwencji w drum racku, automatyzacja, vst i vsti, miks i mastering, używanie Abletona podczas grania na żywo.

15 lipca / niedziela 
12:00
Moli Monster
Warsztaty z CDJ dla początkujących 3x 1,5h (z przerwami)

Warsztaty Djskie CDJ dla początkujących, podczas których będziecie mogli nauczyć się jak wygląda podstawowy klubowy setup DJski i jak go podłączyć, budowy i funkcji miksera, budowy i funkcji odtwarzaczy CDJ, budowy utworów 4×4, układania setów DJskich, technik miksowania, katalogowania muzyki

Uczestnicy warsztatów będą głównie poruszać się po house i techno, niewykluczone jest jednak, że zahaczą o inne gatunki muzyczne. Każda z osób biorących udział w warsztatach będzie miała okazję wypróbować swoich sił za dekami. Grupa warsztatowa będzie liczyć maksimum 20 osób

Należy zapisać się minimum 3 dni przed dniem warsztatu wysyłając maila na adres oramicspl@gmail.com