Patronat

Ensemble Economique w Kolonii Artystów

Muzyka eksperymentalna i nieszablonowa – taką w Trójmieście najczęściej możemy usłyszeć w Kolonii Artystów. Podczas tegorocznej jesieni w tym miejscu odbędzie się dużo interesujących koncertów. W środę, 22 listopada usłyszymy tam Ensemble Economique.

 

Piosenki, eksperymenty, elektronika, dźwięki akustyczne – Kolonia Artystów regularnie śledzi najciekawsze zjawiska na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej. Bardzo często to właśnie na imprezach organizowanych przez tę instytucję wielu artystów gości po raz pierwszy w Trójmieście lub w Polsce. Kolejne miesiące będą interesującym przeglądem artystów, którzy w tym roku wydali płyty lub doprowadzili do ciekawej współpracy. Warto śledzić kalendarz i odwiedzać siedzibę KA przy ulicy Grunwaldzkiej we Wrzeszczu.

Ensemble Economique to Projekt Briana Pyle’a z Kalifornii, który łączy w sobie elementy eksperymentalnej elektroniki, synth-popu, muzyki psychodelicznej, drone’u i post-rocka opartego na plemiennych rytmach. Brian jest członkiem także takich grup jak RV Paintings czy Starving Weirdos (okładkę jednego z ich winyli projektował Wilhelm Sasnal z Romanem Dziadkiewiczem). Wydawał swoje płyty m.in. w Not Not Fun (Sun Araw, Peaking Lights, Pocahaunted) czy Dekorder (Black To Comm, The Hafler Trio).

Kolejne koncerty:

10.11 Rashad Becker
22.11 Ensemble Economique
25.11 New Rome
08-09.12 Drone Noise Ambient 5: Emiter, Tutti Harp, Columbus Duo, DMNSZ, We Will Fail, Ellen Ackbro
15.12 Rabih Beaini & Mikołaj Trzaska

Start 20:00. Bilety: 20 pln. Nowe idzie od morza jest patronem medialnym wydarzenia.