Patronat

Jesień w Kolonii Artystów

Muzyka eksperymentalna i nieszablonowa – taką w Trójmieście najczęściej możemy usłyszeć w Kolonii Artystów. Podczas tegorocznej jesieni w tym miejscu odbędzie się dużo interesujących koncertów.

 

Piosenki, eksperymenty, elektronika, dźwięki akustyczne – Kolonia Artystów regularnie śledzi najciekawsze zjawiska na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej. Bardzo często to właśnie na imprezach organizowanych przez tę instytucję wielu artystów gości po raz pierwszy w Trójmieście lub w Polsce. Kolejne miesiące będą interesującym przeglądem artystów, którzy w tym roku wydali płyty lub doprowadzili do ciekawej współpracy. Warto śledzić kalendarz i odwiedzać siedzibę KA przy ulicy Grunwaldzkiej we Wrzeszczu

15.10 Normal Echo

Normal Echo to solowy projekt Dawida Szczęsnego, znanego m.in z zespołu Niwea oraz solowych wydawnictw dla takich wytworni jak Porter Records, Monotype, Supralinear by Mille Plateaux. Po kilkuletniej przerwie w nagrywaniu i koncertowaniu solo, Szczęsny wrócił z nowym projektem który ma niewiele wspólnego z jego poprzednimi nagraniami. Od 2010 roku mieszka i tworzy w Berlinie. W muzyce Normal Echo słychać wpływy zimnej fali, new romantic, popu lat 90-tych i muzyki elektronicznej. Bezpośrednie, proste teksty i sposób ich wykonania sprawiają, że Normal Echo blisko również do punkowej estetyki. Trasa koncertowa promuje najnowszy album „Kaskady” – zaśpiewany w całości po polsku, który ukaże się 25 września nakładem Latarnia Records.

19.10 Christian Meaas Svendsen

Trasa norweskiego kontrabasisty Christiana Meaasa Svendsena będzie połączeniem jego solowych występów jak i improwizowanych koncertów z polskimi muzykami.
Svendsen, związany z takimi projektami jak Nakama, Duplex, Ayumi Tanaka Trio, Large Unit, Aksiom, Momentum i założone przez niego Nakama Records, jest jednym z najciekawszych muzyków nowej norweskiej sceny około-jazzowej i improwizowanej. W maju tego roku nakładem Nakama Records opublikowana została druga solowa płyta Christiana – AVIN.

21.10 Pin Park

Pin Park to dwóch miłośników syntezatorów analogowych. Pierwszy z nich, Maciej Bączyk – znany jest z udzielania się w grupach, takich jak Robotobibok czy Kristen, drugi – Maciej Polak, kolekcjoner i jedna z niewielu w Europie osób zajmująca się renowacją tego sprzętu, z racji ogromnej wiedzy na temat tych instrumentów uchodzi w środowisku za legendę. Obaj są użytkownikami syntezatorów EMS, rzadkich i nietypowych tak ze względu na budowę (system podzespołów łączony jest w nich za pomocą szpilek), jak i szerokie brzmieniowe możliwości. Duet pełnymi garściami czerpie z krautrocka i niemieckiej eksperymentalnej elektroniki lat 70. Korzystając z oryginalnego instrumentarium, rozpościerają szerokie spektrum analogowych brzmień, generując muzykę pełną melancholii i wyciszenia, zbudowaną na pętlach rozwijających się motywów, przeszytą mnóstwem detali i dźwiękowych niuansów. 

Kolejne koncerty:

26-27.10 NeoArte Festival 2017
28.10 Soundreaming
04.11 Miron Grzegorkiewicz – ULSSS – M8N
10.11 Rashad Becker
08-09.12 Drone Noise Ambient 5: Emiter, Tutti Harp, Columbus Duo, DMNSZ, We Will Fail 
15.12 Rabih Beaini & Mikołaj Trzaska

Nowe idzie od morza jest patronem medialnym wydarzenia.