Patronat

New Rome w Kolonii Artystów

new_rome_by_krystian_lipiec_2

Kolonia Artystów zaprasza na serię koncertów na początku wiosny. 18 marca swój nowy materiał z płyty „Somewhere” zaprezentuje Tomek Bednarczyk jako New Rome.

Bednarczyk to producent początkowo związany z muzyką ambient, później dryfujący w stronę techno i współczesnej muzyki klubowej. W 2008 roku ukazał się debiutancki album „Summer Feelings” nakładem australijskiej wytwórni Room40. W latach 2008-2009 wydał 3 pełne albumy, w tym jeden dla nowojorskiego 12k, a jego prace były recenzowane na łamach opiniotwórczego The Wire oraz prezentowane w BBC Radio. W 2011 roku powołał do życia wytwórnie We Are Your Music Mate, która w swoim katalogu ma kilkanaście pozycji. Był uczestnikiem Red Bull Music Academy Bass Camp oraz współtworzył projekt Harrison Chord. W 2014 roku rozpoczął współprace z Tomaszem Mreńcą pod nazwą Venter, który ma na koncie album oraz dwie epki. Aktualnie jest skupiony na nowym projekcie New Rome. Na przełomie stycznia i lutego nakładem wytwórni Instant Classic ukazał e się nowy album “Somewhere”, który zawiera 10 utworów balansujących na krawędzi między ambientowymi pejzażami dźwiękowymi a elektroniczną dekonstrukcją spod znaku Tima Heckera.

Bilety: 10 pln – przedsprzedaż 20 pln – w dniu koncertu

Bilety dostępne od 10.03.2017 w Kolonii Artystów we Wrzeszczu. Koncert realizowany ze środków własnych (Do It Anyway).

Kolejne koncerty w Kolonii Artystów:

31.03 FATE

21.04 Pawlacz Perski showcase

29.04 HELEN FRY

Helen Fry to projekt muzyczny, za którym stoi mieszkająca w Berlinie Sarah Dudda. Po współpracy z takimi zespołami, jak Touchy Mob czy Slow Steve, artystka postanowiła rozpocząć prace nad swoim własnym projektem. Towarzyszy jej Rémi Letournelle (Slow Steve), który zarówno występuje z Sarą na scenie, jak i wyprodukował jej pierwszą EP-kę. Tytuł albumu „Future Light Cone” świetnie pasuje do retrofuturystycznych brzmień i ultranowoczesnych tekstów. Helen Fry nie mówi nam jednak, że mamy obawiać się przyszłości. Wręcz przeciwnie, wyczekuje tego, co ma nadejść. „Future Light Cone” ukaże się 4 kwietnia nakładem berlińskiej wytwórni Mansions and Millions (Better Person, Magic Island, Pictorial Candi).

Nowe idzie od morza jest patronem medialnym koncertów w Kolonii Artystów.