Patronat

Odmieniec w Kolonii Artystów

odmieniec_2

Kolonia Artystów zaprasza na serię koncertów w ostatnich tygodniach zimy, które zainauguruje koncert solowego projektu Jakuba Czyża, Odmieniec.

 

Odmieniec to katowicki jednoosobowy projekt audiowizualny, powołany do życia w styczniu 2014 roku przez Jakuba Czyża. Swoje utwory nagrywa w domowym zaciszu. Jego muzyka obraca się wokół klimatów ambient, drone, noise, post-rock, psychedelic, shoegaze.

„Muzyka, którą tworzę wynika z improwizacji, z poszukiwań – jest swego rodzaju próbą zilustrowania stanów emocjonalnych, które towarzyszą rozważaniom nad pytaniami „kim jestem, dokąd zmierzam” i „kim chcę być”.

Projektowi Odmieniec podczas występów na żywo, towarzyszą wizualizacje autorstwa Pawła Łuciuka

WIDNO Muzyka #1 – Odmieniec ‚Nad brzegiem morza’ from widno on Vimeo.

Bilety: 10 pln – przedsprzedaż, 20 pln – w dniu koncertu. Dostępne od 7.02.2017 w Kolonii Artystów we Wrzeszczu. Koncert realizowany ze środków własnych (Do It Anyway)

 

Kolejne koncerty w Kolonii Artystów:

24.02 VERA KOSS

04.03 AKPATOK

Akpatok to minimalistyczny i eksperymentalny projekt Dawida Adrjanczyka. Używając świadomie ograniczonych środków, redukując instrumentarium i kompozycyjne struktury, Adrjanczyk tworzy utwory oparte o medytatywny idiom, zarówno w skali pojedynczych kompozycji, jak i całości albumu. To muzyk awangardowy i artysta dźwiękowy. W swoich pracach skupia się na interakcjach pomiędzy muzyką a naturą, archaicznymi formami dźwiękowego doświadczenia, pustką i bezruchem. Jego muzyka łączy w sobie idiom współczesnych form muzycznych, medytatywny charakter muzyki dawnej i minimalistyczną modalność. Podczas koncertów wykorzystuje tradycyjne instrumentarium (instrumenty wędrowne, pasterskie), preparowaną gitarę, organy wiatrowe oraz nagrania terenowe i taśmy. Założyciel awangardowej grupy Akpatok Ensemble, współpracuje z Projektem Karpaty Magiczne, grupą Arme Gewerkschaft oraz ze swoją żoną Niną, wraz z którą wykonuje archaiczne pieśni z Europy Wschodniej, jak również transowe kompozycje przepełnione duchem freak folk. Mieszka w Krakowie.

18.03 NEW ROME

New Rome, czyli Tomasz Bednarczyk – producent początkowo związany z muzyką ambient, później dryfujący w stronę techno i współczesnej muzyki klubowej. W 2008 roku ukazał się debiutancki album „Summer Feelings” nakładem australijskiej wytwórni Room40. W latach 2008-2009 wydał 3 pełne albumy, w tym jeden dla nowojorskiego 12k, a jego prace były recenzowane na łamach opiniotwórczego The Wire oraz prezentowane w BBC Radio. W 2011 roku powołał do życia wytwórnie We Are Your Music Mate, która w swoim katalogu ma kilkanaście pozycji. Był uczestnikiem Red Bull Music Academy Bass Camp oraz współtworzył projekt Harrison Chord. W 2014 roku rozpoczął współprace z Tomaszem Mreńcą pod nazwą Venter, który ma na koncie album oraz dwie epki. Aktualnie jest skupiony na nowym projekcie New Rome. Na przełomie stycznia i lutego nakładem wytwórni Instant Classic ukazał e się nowy album “Somewhere”, który zawiera 10 utworów balansujących na krawędzi między ambientowymi pejzażami dźwiękowymi a elektroniczną dekonstrukcją spod znaku Tima Heckera.

09.04 LOSCIL

Loscil to elektroniczno ambientowy projekt Scotta Morgana, z Vancouver, BC. Nazwa Loscil wzięła się z funkcji „oscylatora pętli” (loscil) w Csound. Scott Morgan jest również perkusistą w zespole grającym indie Destroyer z Vancouver. LOSCIL ma na koncie ma 7 płyt, gra od 1999 roku. Własnym sumptem wydał album zatytułowany „New Demonstration of Thermodynamic Tendencies”, którym zwrócił uwagę na muzykę eksperymentalną wytwórni Kranky, którzy podpisali z Morganem kontrakt na wydanie swojego debiutanckiego albumu „Triple Point” w 2001 roku. W 2005 roku Morgan wydał album „Stases” – zbiór dźwięków samolotów bezzałogowych, dla Kranky Records. Album został udostępniony do pobrania za darmo ze strony One Records. Koncert w Kolonii Artystów będzie promować jego album „Monument Builders” z listopada 2017 oraz „First Narrows”, które ukazuje się w lutym 2017.

Nowe idzie od morza jest patronem medialnym koncertów w Kolonii Artystów.