Patronat

Hubert Zemler w Kolonii Artystów

Jeden z najciekawszych polskich perkusistów, Hubert Zemler, zagra 13 maja w Kolonii Artystów.

 

Hubert Zemler na żywo – zobacz rejestrację koncertu

Hubert Zemler jest jednym z najbardziej wszechstronnych i kreatywnych polskich perkusistów. Absolwent Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina zdobywał doświadczenie w orkiestrach, ale przede wszystkim jako członek licznych zespołów sceny alternatywnej i improwizowanej. I tak mogliśmy go usłyszeć w bluesowym Shy Albatross, minimalistycznym LAM czy eklektycznym Slalomie.

Zemler jest także autorem entuzjastycznie przyjętych płyt solowych: Moped, Gostak & Doshes oraz Pupation of Dissonance. Na tej ostatniej artysta składa hołd historii muzyki perkusyjnej. Od roli dodatków barwowych w muzyce symfonicznej, poprzez odkrywanie piękna dźwięków „niemuzycznych” aż po mariaż urządzeń akustycznych z elektronicznymi.

Współtworzy kilka ważnych warszawskich zespołów sceny niezależnej (Horny Trees, SzaZaZe, Kapacitron, Slalom, Piętnastka). Bierze również udział w przedsięwzięciach, które mają niebagatelne znaczenie dla kultury polskiej takich jak: pierwsze polskie wykonanie utworu „Music for 18 Musicians” Steve’a Reicha (zorganizowane przez przez zespół Kwadrofonik) czy koncerty kompozytorskie muzyki współczesnej (Tadeusz Wielecki, Arturas Bumsteinas). Współpracuje też m.in. z teatrem tańca Dada von Bzdulow. Wraz z Pawłem Szamburskim i Patrykiem Zakrockim tworzy trio SzaZaZe, z którym przygotował m.in. nową muzykę do filmów Franciszka i Stefanii Themersonów. Koncertował w całej Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Korei i Japonii. W 2009 roku zdobył brązowy medal na międzynarodowej Delfiadzie (olimpiadzie artystów) w Korei, w kategorii perkusja solo.

Kolejne koncerty w Kolonii Artystów:

27.05 Osty, FOQL, Rna2
31.05 Widt
3.06 Slalom
14.06 Javier Areal Vélez
23.06 Ricarda Cometa

Bilety: I pula 10 pln, II pula 20 pln. Koncert odbywa się w ramach projektu OPEN, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańsk. Nowe idzie od morza jest patronem medialnym wydarzenia.