Patronat

Pokusa i Flut w Kolonii Artystów

W Kolonii Artystów zagrają dwa zespołu free-jazzowe: polska Pokusa i niemiecki Flut.

 

Pokusa to trio założone w 2012 roku. Gra muzykę inspirowaną jazzem z kręgów Matsa Gustaffsona, Petera Brötzmanna, klasyką Charlesa Mingusa, jak i warszawską sceną związaną z klubami Pardon ,To Tu i Eufemią. Występowali na warszawskich Niewinnych Czarodziejach, 2x Festiwal Jazz Jantar w Gdańsku czy na Famie, gdzie dwa lata z rzędu wygrali nagrodę dla najlepszego zespołu jazzowego. Często najtrafniejszym określeniem muzyki którą grają jest „mięso”. Ciało organiczne, zmienne, surowe, obrzydliwe, śliskie ale też ponętne, atrakcyjne, witalne, miękkie i wilgotne. Koncerty są właśnie takim impulsywnym improwizowanym polowaniem i poszukiwaniem tego cielska, tej polędwicy, skóry z gęsiny. Pokusa zawsze pozostaje niezaspokojona – i dobrze.

Flut to zespół eksperymentujący z free jazzową improwizacją i oryginalną kompozycją, których połączenie daje nowy efekt przy każdej okazji. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych aspektów ich koncertów jest silne połączenie między członkami zespołu ale i między zespołem a publicznością.
Trio z Norymbergi powstało w 2015 roku. W 2016 wygrali Bruo Rother Jazz Competition z tematem ” The Music of Sun Ra”. Współpracowali z departamentem muzyki współczesnej na Uniwersytecie Muzycznym w Norymberdze przy festiwalu „Open Space Music”
Grali koncerty w najróżniejszych miejscach: na wystawach sztuki, w małych undergroundowych klubach, klubach jazzowych i na koncertach benefitowych dla homoseksualnych uchodźców uciekających do Niemiec.

 

Kolejne koncerty w Kolonii Artystów:


24.08 Calineczka / PURGIST / Psychotronika
16.09 Synkie / Biblioteq Modulair
21.10 Pink Park
26-27.10 NeoArte Festival
04.11 ULSSS
08-10.12 DNA 05


Bilety: I pula 10 pln, II pula 20 pln. Koncert realizowany ze środków własnych (Do It Anyway. Nowe idzie od morza jest patronem medialnym wydarzenia.