Tremor Festival na środku Atlantyku

Colin Stetson, Moon Duo, Pop Dell’Arte, Grails, Lula Pena, Lafawndah, Cave, The Sunflowers, Haley Heynderickx, Jacco Gardner, CZN, Trans Van Santos i legendarny Bulimundo to pierwsi potwierdzeni artyści, którzy zagrają na tegorocznej edycji festiwalu Tremor na Azorach.

Tremor Festival przejmuje São Miguel jako uprzywilejowaną scenę muzyczną, z interdyscyplinarnym programem obejmującym niespodziewane koncerty w nieoczekiwanych miejscach na wyspie, wydarzeniaw krajobrazie, warsztaty, sztuki wizualne i rezydencje artystyczne.

Odbywający się od pięciu lat na azorskiej wyspie Sao Miguel festiwal Tremor jest wydarzeniem niecodziennym, ze względu na swoje położenie i formułę. Do Ponta Delgada nie trafia się przypadkiem jak na wiele festiwali w kontynentalnej Europie. W przypadku tego festiwalu miejsce odgrywa kolosalne znaczenie – zarówno ze względu na lokalizacje koncertów, jak i z powodu jego całego turystyczno-krajoznawczego aspektu.

Już wchodząc na stronę festiwalu, znajdujemy opisy artystów, którym wcale nie towarzyszą ich zdjęcia, ale fotografie krajobrazu wyspy, na której festiwal się odbywa. Organizatorzy zachęcają do jej zwiedzania –  poprzez sekretne koncerty, których miejsca ujawniają na dwie godziny przed startem, instalacje site-specific, które skłaniają do turystycznych wycieczek w interior. Kontekst natury tej wyspy oraz lokalnych przedsiębiorców, wydaje się tu całkowicie zgrywać z wydarzeniem, przez co Tremor de facto staje się kilkudniowymi wakacjami z rozbudowaną ofertą. 

Azorski festiwal, który promuje muzyczne doświadczenie w środku Atlantyku, ogłasza dziś dwie artystyczne rezydencje, które odbędą się w szóstej edycji: spotkanie ZA !, Rubéna Monforta i Despensas de Rabo de Peixe oraz prace nad opracowaniem przez kolektyw ondamarela, z Escola de Música de Rabo de Peixe i Associação de Surdos de São Miguel.

Doświadczenie muzyczne w samym sercu Atlantyku zapewni także wyjątkowe chwile, które połączą muzyków z Azorów z projektami i zespołami z innych miejsc. Przez cały tydzień trwania imprezy ośmiu artystów będzie współpracować, aby stworzyć od podstaw cztery bezprecedensowe pokazy. Spotka się między MC Balada Brassado a dB (Corona na Casa, David Bruno); Cristóvão Ferreira i hiszpański duet Tupperwear; Pedro Lucas and We Sea; raper LBC i Diogo Lima.

Program
Bulimundo, Colin Stetson, Moon Duo, Jacco Gardner, Lafawndah, Grails, Haley Heynderickx, Lula Pena, Pop Dell’Arte, Cave, The Sunflowers, CZN, Ondamarela + Escola de Musica de Rabo de Peixe + ASISM, Trans Van Santos, ZA! + Despensas de Rabo de Peixe + Rubén Monfort, dB + Balada Brassado, Pedro Lucas + We Sea, Cristóvão Ferreira + Tupperware, Diogo Lima + LBC

Tremor Festival 2019 odbędzie się w Ponta Delgada na wyspie São Miguel od 9 do 13 kwietnia 2019 roku. Bilety można nabyć w cenie specjalnej (40 €) pod adresem  bol.pt.