Kontakt


KONTAKT
: jakub.knera[at]gmail.com

PRESSPACK zawierający logotypy serwisu w najpopularniejszych formatach.

NOWEIDZIEODMORZA.COM to strona poświęcona ludziom z Trójmiasta, którzy tu działają lub stąd pochodzą. Co tydzień rozmawiam z jedną z osób z dziedzin bliżej lub dalej związanych z kulturą. Wcześniej witryna była poświęcona wyłącznie trójmiejskiej scenie muzycznej, teraz muzyka w postaci recenzji płyt, pozostaje jednym z jej stałych elementów.

Poza najważniejszym trzonem strony czyli wywiadami, na stronie znajdują się:
Kalendarz – z zapowiedziami najważniejszych wydarzeń,
Recenzje – z recenzjami najciekawszych trójmiejskich płyt,
Patronat
– z wydarzeniami, którym Nowe idzie od morza patronuje,
Słuchaj
– link do polecanego utworu,
Instagram
– odnośnik do fotograficznej strony Nowe idzie od morza ze zdjęciami Trójmiasta i okolic.

Autorem logotypu jest Adam Świerżewski, grafik, wykładowca Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych (ale też właściciel kawiarni Drukarnia!). Dodatkowo do każdego wywiadu, specjalnie na te okazje będą powstawać zdjęcia rozmówców z Trójmiasta – ich autorką jest fotoreporterka Renata Dąbrowska.

O AUTORZE

Fot . Renata D¹browska www.renatadabrowska.com tel. 507 093 864

Fot. Renata Dąbrowska
/ www.renatadabrowska.com

Jakub Knera jako dziennikarz pisał w trójmiejskim oddziale „Gazety Wyborczej“ (2007-2008), potem w portalu Trojmiasto.pl, (2008-2012). Od 2007 roku współtworzy redakcję internetowego magazynu PopUpmusic.pl , poświęconego muzyce alternatywnej. Od 2013 roku współpracuje z Tygodnikiem „Polityka” oraz Magazynem Szum. Nominowany do tytułu Kulturysta Roku 2015 przez redakcję programu Radiowy Dom Kultury w Programie III Polskiego Radia. Stypendysta Kulturalny Miasta Gdańska w 2017 roku.

Jako kurator od 2012 roku pracuje w Klubie Żak, gdzie organizuje koncerty oraz współtworzy program takich festiwali jak Dni Muzyki Nowej oraz Jazz Jantar. Organizował cykl koncertów Nowe idzie od morza, także w ramach trójmiejskich festiwali (Streetwaves, Metropolia jest Okey, Festiwal Filmowy w Gdyni). Jest kuratorem kompilacji „Nowe idzie od morza”, wydanej w 2015 roku przez Instytut Kultury Miejskiej. Zajmuje się współtworzeniem programu Wydarzeń Towarzyszących na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Był jednym z kuratorów prezentacji Gdańska Znajomi znad morza w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Jako socjolog jest współautorem takich raportów jak „Uczestnictwo gdańskiej młodzieży akademickiej w ofercie kulturalnej Trójmiasta” (2009), „Stadion – Miasto – Kultura. Euro 2012 i przemiany kultury polskiej” (2013, gdańska część projektu) „Kultura – Polityka – Rozwój. O kulturze jako »dźwigni« rozwoju społecznego polskich metropolii i regionów” (2012) oraz „Trajektorie sukcesu artystycznego. Strategie adaptacji artystów w polu kultury” (2015). Jest członkiem zespołu badawczego, który zrealizował w ramach gdańskiego Obserwatorium kultury takie projekty jak „Poszerzenie Pola Kultury. Diagnoza potencjału sektora kultury w Gdańsku” (2012), „Punkty styczne: między kulturą a praktyką (nie)uczestnictwa” (2014) oraz „Kulturalna hierarchia. Nowe dystynkcje i powinności w kulturze a stratyfikacja społeczna” (2016).

Instytucje z którymi współpracuję/współpracowałem: