5 niezwykłych koncertów, 5 niecodziennych i ukrytych lokalizacji, 5 wycieczek przez atrakcyjny architektonicznie i geograficznie Wrzeszcz, jedną z najstarszych dzielnic Gdańska! Od 29 lipca do 26 sierpnia co środę koncerty w sekretnych miejscach

Nowe idzie od morza po raz kolejny zaprasza na wakacyjny cykl koncertowy – tym razem za punkt docelowy przyjmuje malowniczy Wrzeszcz, w którym wydarzenia muzyczne będą pretekstem do poznania zakamarków dzielnicy poza głównym turystycznym szlakiem.

Zaprezentujemy najciekawszych przedstawicieli sceny alternatywnej, twórców dostrzeżonych przez publiczność i krytyków w nietypowych, niekoniecznie związanych z muzyką lokalizacjach, w których można zobaczyć miasto z innej, nieznanej perspektywy. Poprzez taką turystykę kulturalną chcemy wodzić słuchaczy za ucho w celu prezentowania nieszablonowej muzyki, ale także z oko, aby posłuchali jej w nieoczywistych przestrzeniachw formie tzw. secret concerts.

Ogłaszamy program, ale o tym, gdzie zagrają poszczególni artyści dowiedzą się tylko ci, którzy zakupią bilety. Dzień przed koncertem otrzymacie maila, o tym, gdzie się spotykamy i stamtąd prowadzimy Was w miejsce koncertu, który zacznie się godzinę później. Zaproszeni przez nas artyści i artystki zagrają co środę tam, gdzie najmniej się ich spodziewacie, oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i norm sanitarialnych.

KUP BILET

Karnety na całość: 75 zł (I pula), 95 zł (II pula)

Bilety na pojedyncze koncerty: 25 zł (I pula), 35 zł (II pula)

I pula biletów w sprzedaży do wyczerpania zapasów lub do ostatniej niedzieli przed danym koncertem.

PROGRAM

 

Wacław Zimpel
29 lipca, godz. 20.00

Wacław Zimpel to klasycznie wykształcony klarnecista, który gra muzykę free-jazzową, minimalizm, indyjską muzymuzykę klasyczną czy marokańską gnawę. Wydana w 2016 roku solowa płyta Lines za którą otrzymał Paszport Polityki, okazała się przełomowa w jego karierze. Od tej pory muzyk eksperymentuje z brzmieniem, grając m.in. z takimi artystami jak James Holden czy Shackleton. W styczniu premierę miał jego nowy album „Massive Oscillations”, na którym rozwija zainteresowania współczesną muzyką elektroniczną.

Wczasy
5 sierpnia, godz. 19.00

Autorzy przebojowego utworu „Dzisiaj jeszcze tańczę” znakomicie odświeżają brzmienie polskiej zimnej fali, którą łączą z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Ich znak rozpoznawczy to życiowe, chwytliwe piosenki z polskimi tekstami, ale przede wszystkim emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty – dzięki temu o Wczasach zrobiło się głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej. Debiutancka płyta „Zawody” podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a o obecnie duet kończy pracę nad drugą płytą

Sutari
12 sierpnia, godz. 19.00

Sutari to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Artystki, które występowały m.in. na festiwalu WOMEX i zagrały sesję dla radia KEXP, wspólnie kontynuują tradycje polskich pieśniarek ludowych i eksperymentują z różnymi technikami wokalnymi, wielogłosem, tradycyjnymi polskimi rytmami. Właśnie ukazał się ich trzeci album Siostry rzeki – dialog z tradycjami ludowymi splecionymi wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa.

Piernikowski
19 sierpnia, godz. 20.00

Piernikowski to jeden z najbardziej oryginalnych twórców na polskiej scenie muzycznej. Jest wokalistą, producentem, autorem tekstów i kompozytorem muzyki teatralnej, współtwórcą zespołu Syny. Jego album „No Fun” został uznany przez Gazetę Wyborczą za jedną z najlepszych płyt 2018 roku, a jego najnowsza„The best of moje getto” to zaskakująca płyta. Osobliwość działań muzyka spotyka się z coraz szerszym zrozumieniem, co doceniło jury, które nominowało go do Paszportów Polityki.

Błoto
26 sierpnia, godz. 19.00

Błoto to część składu wrocławskiego sekstetu EABS, którego współtwórca Marek Pędziwiatr był nominowany do Paszportów Polityki. Ich debiutancka płyta „Erozje” jest  osadzona na brutalnych hip-hopowych fundamentach, odwołujących się bardzo luźno do brzmienia lat 90-tych. Czuć w niej brud i bezkompromisowość, a jej siła leży w bębnach i basie, nawiązując przy tym do klasyków takich jak Wu-Tang Clan czy Company Flow.

Jak działamy?

1. Po zakupie biletu otrzymasz potwierdzenie.
2. Na 24 godziny przed koncertem wyślemy Ci e-mail i smsa z dokładnym punktem zbiórki, w którym spotykamy się o umówionej godzinie
3. Z punktu zbiórki prowadzimy Cię w sekretne miejsce, w którym odbędzie się koncert.
4. Nie ma możliwości dotarcia na koncert samodzielnie. Koncert odbywa się na terenie Wrzeszcza – skończy się najpóźniej dwie godziny od momentu zbiórki.

UWAGA:
1. Osoby niepełnosprawne oraz mające problem z poruszaniem się prosimy o kontakt PRZED zakupem biletu.
2.
Zakup biletu oznacza zgodę i akceptację REGULAMINU.
3.
Bilet na wydarzenie jest imienny.

Patroni medialni wydarzenia: Tygodnik Polityka, Trojmiasto.pl. Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Co Jest Grane 24, Hałasy i Melodie

Organizatorem cyklu koncertów jest Nowe idzie od morza i Fundacja Palma. Wydarzenie odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Gdańsk.